Úvod Názory a úvahy Chceme byť informovaní
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 21 až 23 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 11 až 9 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Chceme byť informovaní PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Streda, 14 Júl 2010 18:13

26.decembra 2008 som napísal na našu webstránku článok, v ktorom som uviedol, že ma oslovujú mnohí poslanci a sú nespokojní s príspevkami a aktualitami na obecnej webstránke. Ja som im oponoval, že je to aj ich úlohou ak nie rovno povinnosťou informovať obyvateľov o aktuálnych problémoch obce. Dnes je 18.júl 2010 a ak pozerám archív správ a článkov tak jediné články , ktoré za tých 19 mesiacov pribudli boli dva  ( z 21.marca 2009  a 13. januára 2010 od starostu obce )Často počúvam ponosy ľudí, že sa v obci nič nedeje. Ja ale viem, že to nie je pravda. Sú mnohé aktivity a investičné projekty, ale my, bežní ľudia, sme o nich málo (ak vôbec) informovaní.

 

 

Čo je horšie, dozvieme sa to spôsobom „ Jedna pani povedala“ a potom sú tie informácie častokrát úplne prekrútené. Idete proti sebe a vlastne aj proti nám. Je to také ťažké a zložité pravidelne informovať  čo sa v obci deje ? Ľuďom nestačí raz za rok urobiť nejaký súhrn udalostí, chcú byť informovaní hneď a presne. Veď to je hlavnou úlohou každej obecnej stránky. Ak s tým má niekto problém, vždy sme boli ochotní pomôcť a poradiť. Krásnym príkladom je multifunkčné ihrisko. Stále tu nie je článok, v ktorom by bolo uvedené – kto to vybavil, koľko to stálo, aké budú po prázdninách podmienky používania a tak ďalej. Ale je tu množstvo rovnakých otázok. Čo sa deje s cintorínom, ako pokračujú práce, čo sa bude diať s námestím , čo to vlastne teraz v obci opravujú , kto to platí, čo sa bude diať s plochou kde bol sklad odpadu, bude sa zatepľovať obecný úrad, má obec v súčasnej zložitej dobe finančné prostriedky, ak nie, ako to budete riešiť ....

To je len niekoľko  otázok ale určite ich je podstatne viac. Nástenka s fotkami je výborná vec. Fotky sa však odložia a ľudia zabudnú.  internetová stránka obce je  nielen archív s fotkami a videami ale aj  malá virtuálna kronika. Zápisnice nevypovedia všetko to, čo je pre občanov dôležité. Preto Vás verejne žiadam, v mene nás všetkých, informujte nás.

 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
DD_Statosta...
Image Detail