Úvod Aktuality Aktuality SPIEVA CELA DEDINA /po 10 rokoch ??!! / Slovenska pieseň v podaní troch generácii
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Polooblačno, miestami dážď a búrky, najnižšie ranné teploty 17 až 15 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 16 až 14 °C a denné maximá 20 až 22 °C.

SPIEVA CELA DEDINA /po 10 rokoch ??!! / Slovenska pieseň v podaní troch generácii PDF Tlačiť E-mail
Napísal Lubo Hostovecky   
Utorok, 20 September 2011 18:46

Miestny odbor Matice slovenskej v Skýcove v súčasnosti intenzívne pracuje na príprave hudobno-zábavného programu SPIEVA CELA DEDINA. Deje sa tak 10 rokov od posledného /štvrtého/ ročníka tohto  programu. Zmysel tejto akcie je totožný s poslaním Matice slovenskej tj . uchovávanie kultúrneho a duchovného dedičstva slovenského národa. Budeme počuť 12 slovenských piesni v podaní 17 našich občanov v zastúpení troch generácii. V neposlednom rade je veľmi dôležitý fakt, že účinkujúci našli v sebe ochotu a odvahu verejne vystúpiť, venujú svoj voľný čas nácvikom a nemajú problém "prevetrať" skýcovský kroj. Spoluúčinkuje DH Skýcovanka, členovia ktorej svoju muzikantskú všestrannosť predvedú aj ako hudobná skupina. Celej hudobnej prípravy sa vynikajúco zhostil Mgr Štefan Jurík. Dramaturgiu, scenár a organizáciu celého podujatia pripravil Lubo Hosťovecký. K programu svojou "troškou" prispejú aj členovia DS Hrušov. Zaujímavosťou je určite aj fakt, že  v programe uvidíme 43 účinkujúcich. Tento  ojedinelý hudobno-zábavný program sa bude konať v nedeľu 2. októbra 2011 v tunajšom KD o 17 00 hod. Vstupné je obvyklé tj. 0,5 € žiaci ZŠ a 1 € ostatní.

NENECHAJTE SI UJSŤ NEOPAKOVATEĽNÚ ATMOSFÉRU

Tešíme sa na Vás!                                                                                                                                                                                           Lubo  Hosťovecký - predseda MO-MS v Skýcove

Posledná úprava Piatok, 23 September 2011 09:27
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Štiavnica__...
Image Detail