Úvod Sučasnosť Heraldika
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Heraldika
Heraldika obce PDF Tlačiť E-mail
Napísal Adam Bobro   
Utorok, 15 Apríl 2008 14:06

Erb
Erb Erb

Po mnohom úsilí má obec Skýcov od roku 2005 svoju heraldiku. Erb, pečatidlo i zástavu vyhotovila firma Signum Dunajská Lužná. Autorkou erbu je akademická maliarka Emília Čisáriková.Erb pozostáva z dvoch častí. V modrom poli je pluh, čerieslo a zlatý klas. To sú symboly historického erbu. Novým symbolom je červený plameň v bielom polkruhu. Predstavuje vypálenie obce i pálenie vápna.Posvätenie symbolov obce sa konalo v nedeľu 14. augusta 2005 počas slávnostnej svätej omše pri príležitosti výročia posvätenia chrámu, teda na hody, za účasti starostu obce Štefana Gahéra a poslancov obecného zastupiteľstva. Symboly niesla krojovaná skupina v skýcovských krojoch Ľudmila Hosťovecká, Lucia Hosťovecká, Rozália Beličínová, Ľubomír Hosťovecký a Viliam Pavkov. Slávnostná omša sa konala za účasti kňazov Emila Scheimera a Antona Ižolda z Topoľčianok a Ignáca Šurína z Jedľových Kostolian.

Vlajka
Vlajka Vlajka

Odescalchi
Odescalchi Odescalchi

Innocent XI.
Innocent XI. Innocent XI.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za zmienku stojí rodinný erb kniežaťa Odescalchi.Na Skýcove sa dlho tradovalo, že na erbe je orol, lev a šesť pohárov. V skutočnosti sa jednalo o šesť olejových lámp na svietenie. Rovnaký erb sa nachádza aj v Ríme na vile rodiny Odescalchi. Ten istý erb mal aj pápež Innocent XI. len na ňom boli ešte svätopeterské pápežské kľúče

Posledná úprava Pondelok, 31 August 2009 11:22
 


Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
chodníček_1...
Image Detail