Úvod Združenia a kluby
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 21 až 23 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 11 až 9 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Združenia a kluby
V obci pracuje a pôsobí neikoľko združení a klubov. Medzi najaktívnejšie a v širokom okolí najznámejšie v kultúrnej oblasti patrí už niekoľko rokov dychová hudba Skýcovanka. Úspešne reprezentuje našu obec aj divadelný súbor Hrušov . Medzi sľubne sa rozvýjajúce spolky možno zaradiť spevácky súbor Vápenkár.
V klubovej činnosti je aktívny Klub dôchodcov . Z aktívnych združení treba spomenúť Združenie urbárnikov, ZO Slovenského zväzu chovateľov, ZO Slovenského zväzu záhradkárov, ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ZO COOP Jednota a Knižnica Skýcov.


PÁVA po 45. rokoch opäť v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Lubo Hosťovecký   
Štvrtok, 12 Január 2012 14:35

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov

Skýcovskí divadelníci v týchto dňoch finišujú s nácvikom divadelnej hry PÁVA od Boženy Slančíkovej - Timravy. Hra z ľudového prostredia v štyroch dejstvách iste zaujme, pobaví a u niektorých aj oživí milé spomienky na mladosť v nedeľu 5. februára 2012 v tunajšom kultúrnom dome. Táto hra bola uvedená v Skýcove v roku 1967 pod režisérskou taktovkou vtedajšieho riaditeľa školy pána Júliusa Kuruca. Premiérou tejto hry zaháji DS Hrušov pri MO MS v Skýcove svoju 18. divadelnú sezónu. Veríme, že aj po 45. rokoch Vás PÁVA pobaví a prežijeme spolu príjemné chvíle plné pohody aj vďaka staronovým či novým tváram na javisku. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Posledná úprava Piatok, 13 Január 2012 10:15
 
Škriatok v Dunajskej Strede PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ľubomír Hosťovecký   
Utorok, 31 Máj 2011 09:13

Škriatok_DS__4
Škriatok_DS__4 Škriatok_DS__4
V nedeľu 29. mája 2011 navštívili Skýcovskí divadelníci Dunajskú Stredu a predstavili sa tu divadelnou hrou Škriatok. Predstavenie od Ferka Urbánka sa konalo na pozvanie MO – MS v DS za účasti predsedov MO – MS zo širokého okolia Dunajskej Stredy a malo osobitnú atmosféru. Konalo sa totiž vo vonkajšom priestore, v záhrade Domu Matice slovenskej, kde sa pravidelne stretávajú Slováci žijúci v Dunajskej Strede. Členovia DS Hrušov boli milo prekvapení bezprostredným priateľským prijatím a celé predstavenie sa nieslo vo veľmi príjemnom priateľskom ovzduší. Po skončení predstavenia nasledovali bezprostredné stretnutia s domácimi a divadelníci s nadšením spomínali na nezabudnuteľný fazuľový guláš, domáce koláče, či kvalitné vínko. Ochotníci prežili príjemné nedeľné popoludnie v príjemnej spoločnosti a v neposlednom rade zviditeľnili našu obec ako i slovenskú kultúru v národnostne zmiešanom území Slovenska.(fotografie) Týmto predstavením zároveň ukončili divadelnú sezónu, ktorá trvala od začiatku októbra 2010 do konca mája 2011. Jej výsledkom boli dve premiéry a sedem repríz divadelnej hry Škriatok.Počas letných mesiacov bude MO-MS v Skýcove v spolupráci so Štefanom Juríkom ml. pripravovať hudobno-zábavný program „SPIEVA CELÁ DEDINA PO DESIATICH ROKOCH ?!?“ Toto kultúrne podujatie by sa malo uskutočniť v jesenných mesiacoch.Na záver chcem poďakovať všetkým ochotníkom, členom fanklubu, starostovi obce, riaditeľovi základnej školy, sponzorom a všetkým, ktorí podporili DS Hrušov a MO-MS v Skýcove.

Posledná úprava Utorok, 31 Máj 2011 11:20
 
Škriatok v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal DS.Hrusov   
Štvrtok, 27 Január 2011 20:08

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov
Známu divadelnú hru Ferka Urbánka ŠKRIATOK v týchto dňoch dotvárajú do najmenších detailov naši divadelní ochotníci. Hra v troch dejstvách v prepracovaní a úprave Jána Borodáča mala premiéru na doskách SND v roku 1942. Premiéra tejto hry v naštudovaní divadelného súboru Hrušov pri MO-MS v Skýcove sa bude konať v nedeľu 6. febráuára 2011 v tunajšom kultúrnom dome o 15.00 hod. detské a o 17.30 hod. večerné predstavenie.
Účinkujú: Ing. Rudolf Dávid, Blažena Pavková, Mgr. Jana Pavlíková, Rudolf Zbonka, Ľudmila Hosťovecká, Ľuboš Žikavský, Iveta Dávidová, Mária Pavková, Mgr. Vladimír Ondrejka, Marián Miškov, Ľubomír Hosťovecký, Mgr. Eva Škodová, Miroslav Kuttner a  Laura Pavková. Text sleduje Mária Ondrejková. Divadelná hra Škriatok bude sedemnástou premiérou divadelného súboru Hrušov v jeho sedemnásťročnej histórii a ďalším príspevkom k obohateniu kultúrneho života v našej obci. Všetci ste srdečne pozvaní stráviť príjemné nedeľné popoludnie s kultúrou.

Ľubo Hosťovecký

Posledná úprava Štvrtok, 27 Január 2011 20:12
 
Žiadosť DS Hrušov PDF Tlačiť E-mail
Napísal DS.Hrusov   
Pondelok, 11 Máj 2009 00:00

 

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov
Ochotnícky divadelný súbor Hrušov pri MO MS v Skýcove žiada OZ v Skýcove o určenie presných pravidiel, pri dodržaní ktorých môžeme absolvovať návštevu kultúrneho domu za účelom nacvičovania divadelných hier a programov vo vykurovacom období :

Posledná úprava Utorok, 12 Máj 2009 20:06
Čítať celý článok...
 
Divadelný súbor Hrušov PDF Tlačiť E-mail
Napísal VladoO   
Nedeľa, 01 Marec 2009 17:18

chodníček_15
chodníček_15 chodníček_15

Je pokračovateľom ochotníckeho divadla v obci. V novembri 1994 z iniciatívy Ľubomíra Hosťoveckého a ďalších nadšencov vzniká ODS s názvom Hrušov a vo februári 1995 sa predstavili obecenstvu doma a neskôr i v širokom okolí s hrou Ferka Urbánka Hrob lásky. Od roku 1997 súbor pracuje pri miestnom odbore Matice slovenskej v Skýcove.

Zoznam hier :

1995 – Hrob lásky fotogaléria

1996 – Hora volá fotogaléria

1997 – Strašidlo fotogaléria

1998 – Juvelír alebo hľadá sa ženích fotogaléria

Posledná úprava Utorok, 10 Marec 2009 17:12
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 4 z 4
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hody_24
Image Detail