!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

DS Hrušov
Retroprogram smutnejší prehráva zaujal i potešil PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Štvrtok, 20 November 2014 12:36

Nedeľný podvečer v KD bol opäť príjemným stretnutím skýcovských divadelníkov so svojími priaznivcami. Divácka účasť presiahla možnosti na sedenie, čím boli všetci účinkujúci milo prekvapení. A tak s radosťou sme uviedli výber z predošlých programov: Tieňohra Skýcovská tragédia či súbor básní slovenských autorov v cykle " Tak rastie život " v podaní našich členov bol akýmsi zamyslením sa nad životom. Život však prináša i rôzne nečakané a veselé situácie, ktoré sme priblížili nám vlastným spôsobom - žartovnými piesňami, vtipmi a novými klipmi k piesňam Repete. Spontánne reakcie skvelých divákov boli tou najkrajšou odmenou, akú si vie účinkujúci predstaviť. Na záver programu poďakoval vedúci DS Ľubo Hosťovecký divákom za podporu, ktorú prejavujú svojou účasťou na akciách DS, ale i všetkým ktorí počas 20-tich rokov činnosti posúvali a posúvajú " divadelnú káru " ďalej. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Smutnejší prehráva po 6-tich rokoch opäť na scéne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián MIškov   
Nedeľa, 09 November 2014 16:05

Členovia divadelného súboru Hrušov pripravili pri príležitosti 20. rokov svojej činnosti 6. ročník zábavného programu "SMUTNEJŠÍ PREHRÁVA - RETROPROGRAM O ŽIVOTE VESELO I VÁŽNE". Toto kultúrne podujatie sa uskutoční v nedeľu dňa 16. novembra 2014 o 17.°° hod. v kultúrnom dome. Vstupné pre žiakov ZŠ je 50 centov a pre ostatných 1 €. Dvadsiatka účinkujúcich sa teší na Vašu účasť.

 

Posledná úprava Pondelok, 10 November 2014 05:49
 
Divadelníci v kráľovskom meste PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 21 Júl 2014 18:29

V dňoch 12. – 13. júla absolvovali členovia DS Hrušov so svojimi príbuznými a priateľmi 17. poznávací zájazd do kráľovského mesta Krakow a soľnej bane vo Wieliczke. Baňa Wieliczka praskala vo švíkoch, ako sme sa dozvedeli od nášho sprievodcu Geňka priemerná denná návštevnosť je 6500 a celú situáciu zvláda 460 sprievodcov. A samotná soľná baňa? – Treba raz vidieť ako sto krát počuť – proste nádhera!!! V Krakowe sme navštívili známy Wawel s katedrálou sv. Jána Pavla II. a historické centrum. Večer, či noc plnú veselosti sme strávili v Trstenej. V nedeľu sme sa presunuli na Oravský podzámok, absolvovali plavbu na pltiach a horsa do skanzenu kysuckej dediny vo Výchylovke. Tu bola prezentovaná celodenná akcia „Kuchyňa starej matere – zemiaková nedeľa“. Našu radosť skalilo veľké sklamanie, sprievodcom sa ani len neuráčilo sprevádzať skupinu turistov, nehovoriac o tom, že zemiaková nedeľa bola údajne ráno od 9.00 hod. a nám sa ušli placky z obchodu . . . Avizovaná kysucká ľudová hudba zapla CD a bolo vybavené. Kultúra na kysucký(slovenský) spôsob? No našich mladých to tak dostalo, že sa museli schladiť v miestnom potoku viď. foto. Aj to je skúsenosť! Za bezpečnú dopravu a príjemnú spoločnosť ďakujeme p. Štefanovi Lukáčovi z fa. Šimako expres Orfeo z Obýc :-) :-) :-)

 

Posledná úprava Streda, 23 Júl 2014 20:06
 
Hrob lásky opäť na scéne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 04 Február 2014 18:42

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov

V nedeľu 2.2.2014 uvideli skýcovskí divadelníci divadelnú hru Ferka Urbánka HROB LÁSKY. Hru, ktorou v roku 1995 súbor začínal svoje účinkovanie, uviedli ako svoju 20-tu premiéru. Ako v svojom príhovore uviedol vedúci súboru Ľubo Hosťovecký Hrobom lásky symbolicky priniesli toto kultúrne dedičstvo aj novej generácii, ktorá za dvadsať rokov vyrástla. Diváci na oboch predstaveniach ocenili potleskom, ba dokonca si herci užili i "standing ovation". Činnosť divadelného súboru vo svojich príhovoroch ocenili i starosta obce Skýcov Mgr.Tomáš Kolembus, poslanec NR SR a NSK Mgr. Marián Kéry ako i tajomník Okresnej rady Matice slovenskej v Zlatých Moravciach Mgr. Štefan Klečka, ktorý odovzdal vedúcemu DS pamätný list a pamätnú medailu - cenu Matice slovenskej. Divadelníci chcú aj touto cestou poďakovať svojim cteným divákom, vedeniu obce ako i všetkým ochotným ľuďom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali a pomáhajú divadelnému súboru.

ĎAKUJEME VÁM!
Fotografie z predstavenie Hrob lásky si môžete pozrieť tu.
.
A ešte PS: v rámci prebiehajúceho dvadsiateho roka činnosti DS pripravujeme:
- Smutnejší prehráva - október 2014
- Spieva celá dedina  - november 2014
Posledná úprava Utorok, 04 Február 2014 18:48
 
Hrob lásky po 20-tich rokoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ľubomír Hosťovecký   
Utorok, 28 Január 2014 14:18

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov

Ochotnícky divadelný súbor HRUŠOV pri Miestnom odbore Matice slovenskej v Skýcove Vás srdečne pozýva na premiéru divadelnej hry od Ferka Urbánka - HROB LÁSKY. Táto hra bola v Skýcove uvedená v roku 1995 ako prvotina tunajšieho súboru. Premiéra tejto hry je v poradí dvadsiata a môžete ju vidieť v túto nedeľu, t.j. 2. februára 2014 v tunajšom kultúrnom dome.

Prvé predstavenie sa odohrá o 15.00 hod. a druhé o 17.30 hod. Vstupné je 50 centov pre žiakov základnej školy a 1 euro pre dospelých.

Ochotníci sa tešia na Vašu návštevu a veria, že nedeľné popoludnie bude plné príjemných zážitkov.

Ľubo Hosťovecký

Posledná úprava Utorok, 04 Február 2014 18:33
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 1 z 4
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Den_Deti_Ai...
Image Detail