Úvod Šport
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Šport


Nitriansky cyklomaratón PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Nedeľa, 16 September 2012 08:32

01
01 01

Pred týždňom v nedeľu prechádzal našou obcou pelotón cyklistických pretekov s názvom Nitriansky cyklomaratón. Bol som veľmi príjemne prekvapený počtom ľudí, ktorí sa prišli na cyklistov pozrieť - nielen na hradskej, ale aj v stúpaní od Veľkých Uheriec, či hore pri motokrosovej trati. Veľmi veľa ľudí sa ma pýtalo, ako som skončil, tak som sa rozhodol napísať nielen to, ale aj trošku viac o amatérskej cyklistike z môjho pohľadu. Tradícia nitrianskeho maratónu sa obnovila po asi 10 rokoch a tak sme poriadne nevedeli, koľko ľudí možno očakávať na štarte, nakoniec nás bolo vyše 70. Nielen podľa mňa patrí tento okruh profilovo k najťažším pretekom na Slovensku. Od Neveríc cez krátke strmé kopce do Sľažian, Loviec a Topoľčianok. Tam začína dlhé stúpanie na Veľkú Lehotu. Po zjazde do Novej Bane znovu strmý kopec na Hrabiny (smer Kostivrch). Po tomto stúpaní nás vpredu ostalo asi 35. Nasledoval tiahly asi 10 km dlhý kopec na Penhýbel, kde sa začalo nastupovať, o roztrhanie sa postaral neskorší víťaz, majster Slovenska v časovke, účastník majstrovstiev sveta Pavol Polievka. Ja som ostal v druhej skupine s ďalšími asi 4-5 cyklistami, pred nami bolo 5 ľudí. Z Penhýbla (Veľké Pole) sa zjazdovalo do Veľkých Uheriec a potom smerom na Skýcov.

Posledná úprava Nedeľa, 16 September 2012 18:53
Čítať celý článok...
 
Volejbalový turnaj 2012 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Nedeľa, 09 September 2012 19:51

V sobotu sa uskutočnil ďalší ročník volejbalového turnaja, ktorý organizoval volejbalový klub Skýcov pod záštitou starostu obce. Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev : VHS Zlaté Moravce, Panters Zlaté Moravce, Bošany, Obyce a Skýcov. Našu obec reprezentovali nasledujúci hráči : K. Pätoprstý, M.Jurík, M.Krigovský, M.David, P.Matejov st., P.Matejov ml., J.Zvolenský a naše dve superbaby J.Juríková a P. Lukáčová. Len pre upresnenie  - ak Vám v zostave chýbajú nejaké mená tak vedzte že, mnohí sú zranení, niektorí hrať nechceli (dôvody nepoznám) a iné dôvody :) (prípadne iné družstvo :)  Turnaj sa hral spôsobom každý s každým na dva víťazné sety. Bodovanie bolo dohodnuté podľa turnajových pravidiel : víťazstvo 2 : 0 ( 3 body), víťazstvo 2 : 1 (2 body), prehra 1 : 2 (1 bod) a prehra 0 : 2 (0 bodov). Víťazom turnaja sa podobne ako minulý rok stalo družstvo VHS Zlaté Moravce. Na ďalších miestach sa umiestnili : 2.miesto Bošany, 3. Miesto Panters Zlaté Moravce, 4.miesto Skýcov a 5. miesto Obyce. Pre korektnosť treba ale uviesť, že družstvo z Bošian malo na ihrisku v každom zápase minimálne dve ženy (tým samozrejme nechcem znižovať ich kvalitu a šikovnosť, ale smečovali a blokovali proti vysokým hráčom ) Pre každé družstvo bol k dispozícii občerstvenie a výborný a nezabudnuteľný guláš , ktorý pripravili Karol Pätoprstý a Palko Drienovský . Ďakujeme :)  Za pomoc pri občerstvení ďakujeme Bistru M a M Skýcov, Potravinám Vierky Matejovej, J. Dávidovi za pomoc so slnečníkmi a zastrešením stolov, OcÚ Skýcov za zapožičanie stolov , lavíc a chladničky, Mirovi Juríkovi za výbornú divinu na guláš, Soničke J. za pokrájanie toho mäsa,  Palkovi Matejovovi za rýchle vyriešenie problému s ozvučením turnaja. Taktiež by som chcel poďakovať všetkým, ktorí svojou nezištnou pomocou a dobrou náladou pomohli zorganizovať celý turnaj : dievčatám za prípravu bagiet a kávy (Mirke J., Zuzke J., Evke B. , Evke Z. a Vierke M.), Peťovi M., Števkovi B.,  Evke B. a Vierke M. za pomoc pri čapovaní a pomoc s podávaním guláša a veľké poďakovanie patrí Palimu Matejovovi a Mirovi Juríkovi za prípravu a zorganizovanie celého turnaja. Poďakovanie patrí aj starostovi obce T. Kolembusovi za zahájenie a vyhodnotenie turnaja a taktiež za poháre pre všetky zúčastnené družstvá a finančnú príspevok na turnaj vo výške 100 €. Najväčšia vďaka však patrí všetkým , ktorí prišli využiť túto krásnu sobotu v spoločnosti priateľov a dobre sa zabavili volejbalom a držala ich počas celého turnaja výborná nálada. Uvidíme sa opäť o rok Tu sú fotky z turnaja

 

Posledná úprava Pondelok, 10 September 2012 13:14
 
FK Skýcov a aktuálne články PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 29 August 2011 07:30

Včera , nezávisle na sebe, sa ma traja ľudia opýtali, prečo nie sú články a aktuálna tabuľka z futbalu na Skýcove. Úprimne povedané, mňa samého to veľmi mrzí, ale nie je to v mojej moci. Ja len kamerujem  zápasy a aj to nie je  jednoduché. Z futbalu v podstate nemám nič, pretože treba sledovať celý zápas, potom to nastrihať, upraviť a nahrať na internet. V minulosti písal články o futbale Tomáš Kolembus , ale chápem, že sa nemôže venovať všetkému. Preto touto cestou vyzývam ochotného fanúšika , ktorý by písal komentáre k zápasom na našu webstránku. Ja potom s radosťou doplním videozostrihy z domácich zápasov.

Posledná úprava Pondelok, 29 August 2011 12:14
 
Predposledný stolnotenisový víkend PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 19 Marec 2011 18:40

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Odohrali sme ďalšie dve stretnutia stolnotenisových líg.

Najskôr Áčko nastúpilo doma proti Nevericiam A, s ktorými sme doteraz vždy prehrali. Po úvodných štvorhrách sme prehrávali 0:2 a nevyzeralo to s nami dobre. V dvojhrách sa nám ale darilo lepšie a takmer celé stretnutie sme viedli. Vyrovnaný zápas nakoniec skončil víťazstvom hostí 8 : 10.

Béčko hralo tiež doma, s Obycami. Obyce boli v tabuľke vyššie a údajne prišli na Skýcov neprehrať. To sa im ale nepodarilo a naši zvíťazili 11:7 najmä zásluhou Bernáta a Krigovského.

 

Posledné zápasy hráme so súpermi z opačného konca tabuliek. Áčko hrá u lídra v Zlatých Moravciach a Béčko s poslednými Machulincami. Vyzerá to na jedno víťazstvo a jednu prehru :)

Posledná úprava Sobota, 19 Marec 2011 18:40
 
Stolnotenisová sezóna sa blíži PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimir Ondrejka ml.   
Piatok, 20 August 2010 15:42

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov
Po letnej prestávke sa blíži začiatok stolnotenisovej sezóny. Okrem futbalistov tak budú onedlho v Nitrianskych novinách reprezentovať našu obec aj ping-pongisti :) Počas minulého týždňa sa konala v Čiernych Kľačanoch schôdza. Skýcov bude aj v ďalšom roku mať 2 mužstvá (A, B). A-čko bude po minuloročnom 9. mieste naďalej hrať v 5.lige, B-čko po 8. mieste ostáva v 7. lige. O rastúcej popularite tohto športu v našom blízkom okolí svedčí, že od tohto ročníka 2010/2011 vzniká kvôli vyššiemu počtu účastníkov ďalšia - už 8. liga.

Hrávať sa bude pravdepodobne znovu v budove ZŠ (po dohode s riaditeľom ZŠ), na hracom dni sa musíme ešte dohodnúť - je návrh, aby sa hrávalo už v piatok večer, a nie až v sobotu, kvôli klesajúcej teplote v budove ZŠ.

Pripomínam, že do novej sezóny nastupujeme v dresoch, za ktorých vybavenie vďačíme p. Jánovi Hözlovi - poslancovi obecného zastupiteľstva.

O prvých výsledkoch (koncom septembra) budem informovať.

Posledná úprava Pondelok, 30 August 2010 16:22
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 3 z 34
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlucka_21
Image Detail