Úvod Šport
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Šport


Šedivý prestúpil do kategórie rallycross PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 23 December 2011 06:17

KarolŠedivý
KarolŠedivý KarolŠedivý

Mladý Skýcovčan Karol Šedivý zbiera súsenosti v rallycrosse v zóne strednej Európy. Po dvoch majstrovských tituloch v autokrose sa Karol Šedivý rozhodol skúsiť vyššiu úroveň motoristického športu. "Prestúpili sme do kategórie rallycross, pretože autokros na Slovensku úplne stratil úroveň. Jazdili sme s vozidlom Seat Ibiza, teda s tým istým, s ktorým sme boli úspešní v autokrose," prezradil na margo uplynulej sezóny 17-ročný Skýcovčan, ktorý nadväzuje na úspešnú kariéru svojho otca.

Rallycross je odlišný od autokrosu tým, že sa nejadzi len na hline, ale asi na kilometrovej trati sa strieda hlina s asfaltom. Šedivý sa zapojil do majstrovstiev zóny strednej Európy, ktorá sa jazdí v Maďarsku, Rakúsku, Česku a Poľsku. Súťaží sám za seba, nie je členom žiadneho tímu.

"Zúčastnili sme sa len štyroch pretekov, dvoch v Rakúsku a dvoch v Maďarsku. V maďarskom Máriapócsi sa nám podarilo dojazdiť na treťom mieste, čo je zatiaľ môj najväčší úspech v rallycrosse," pochválil sa Šedivý. Jazdil v triede Supernationals a v celkovom hodnotení skončil na 12. mieste, prvý bol Čech Tomáš Hurt.

Študent tretieho ročníka Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach sa najbližšie chystá na žarnovický Autoslide, kde sa predstaví 8. januára 2012. V budúcom roku chce opäť jazdiť zónu strednej Európy v rallycrosse.

Zdroj: Nitrianske noviny

Posledná úprava Piatok, 23 December 2011 06:18
 
Stolnotenisový víkend neúspešný PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 26 Február 2011 21:42

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov
Dnes sme odohrali ďalšie kolo 5. aj 7. ligy a oba zápasy sme prehrali. Áčko v Zlatých Moravciach s posledným mužstvom tabuľky v pomere 13 : 5 a Béčko v Hosťovciach B 14 : 4.

Nedarilo sa nám, od začiatku sme hrali zle a tak vyzerá aj výsledok. Dúfajme, že nám na záchranu budú stačiť body z víťaznej 4-zápasovej série, ktorá sa dnes skončila.

Počas budúceho víkendu sa v budove ZŠ koná ples, a preto sa naše najbližšie zápasy prekladajú. O výsledkoch budem samozrejme informovať.

Posledná úprava Nedeľa, 27 Február 2011 11:46
 
Spanilú jazdu Skýcova zastavili až Jedľové Kostoľany PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 16 Január 2010 12:20

Druhú januárovú sobotu bola telocvičňa Správy športových zariadení mesta Zlaté Moravce (Calex) dejiskom jubilejného piateho ročníka futbalového turnaja o Pohár predsedu ObFZ (Oblastného futbalového zväzu) Nitra Petra Martinca. O prvenstvom bojovalo dvanásť mužstiev zo Zlatomoraveckého okresu. Pohár obhajovalo mužstvo Topoľčianok. Aj tento rok sa spomínaného halového turnaja zúčastnilo mužstvo FK Skýcov. Skýcov sa v skupine C stretol s Nemčiňanmi (3:1), ViOn-om C/Hostie (2:4) a s Chočou (2:1). V skupine sa nám teda darilo, dva zápasy sme vyhrali a v tabuľke sme skončili na druhom mieste za ViOn C/Hostie. V osemfinálovej časti sme narazili na Červený Hrádok. Suverénnym víťazstvom 5:0 sme postúpili do štvrťfinále, kde na nás už čakali Obyce. Po rozpačitom začiatku, sme nakoniec zvíťazili 4:0. Za zmienku v tomto zápase stojí exportný gól Ľuboša Štuciku z voleja. Teraz si trochu rozoberieme obe semifinálové zápasy. Prvý semifinálový zápas sa hral medzi obhajcom víťazstva Topoľčiankami a Jedľovými Kostoľanmi. Zápas sa skončil bezgólovým skóre a tak nasledovali jedenástky. Na jedenástky postúpili Jedľové Kostoľany 3:2. Treba dodať, že tento zápas skončil veľmi kontroverzne, keď rozhodca neuznal Topoľčiankam jednu jedenástku, tvrdil, že bolo brvno. Či to bol gól, alebo nie, to sa už nedozvieme. V každom prípade Topoľčianky sa cítili ukrivdené a na protest opustili turnaj. Neodohrali ani zápas o tretie miesto. V druhom semifinále nastúpili naši futbalisti proti nebezpečným Nevidzanom. Po víťazstve 3:0 sme postúpili do finále, kde na nás už čakali Jedľové Kostoľany. Spanilá jazda Skýcova sa skončila finálovou prehrou 2:1. Nevadí, snáď to vyjde o rok. Teda, ak sa vôbec turnaja zúčastníme. Turnaj má podľa mňa klesajúcu tendenciu. Prvého ročníka sa zúčastnilo 24 mužstiev, piateho horkoťažko 12! Problém bude asi v samotnej organizácii. Hráči hrajú celý deň a žiadne občerstvenie? Vlastne občerstvenie bolo, len si ho museli kúpiť za vlastné :) 

 

Za hráča turnaja bol vyhlásený - Ľuboš Štucika

 

Zostava FK Skýcov: Matejov - Štucika, Bóna, D.Žikavský, Jenis, Pánik, Dávid, R.Žikavský, Pavkov, Černák, Š.Žikavský. 

Posledná úprava Sobota, 16 Január 2010 12:28
 
Vianočný turnaj v stolnom tenise PDF Tlačiť E-mail
Napísal Vladimir Ondrejka   
Utorok, 22 December 2009 10:01

V nedeľu, 27.12. 2009 o 13.00 hodine sa v budove ZŠ Skýcov uskutoční stolnotenisový turnaj. Turnaj organizuje Stolnotenisový klub Skýcov. Štartovným 2 € podporíte jeho činnosť.

Všetci ste srdečne pozvaní !

Pre hráčov je pripravené aj občerstvenie zdarma.

Posledná úprava Štvrtok, 07 Január 2010 11:26
 
Doma len jedna remíza PDF Tlačiť E-mail
Napísal Vladimir Ondrejka   
Sobota, 03 Október 2009 19:50

V prvých zápasoch doma sa nám podarilo ukoristiť len jednu remízu, hoci ani Béčkari k nej nemali ďaleko.

Skýcov A - Jedľové Kostoľany A 9 : 9, Skýcov B - Ladice B 8 : 10

 Bližšie informácie tu :

http://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=597

http://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=727

Na budúci týždeň odohráme zápas vo Volkovciach, Béčko cestuje do Sľažian.

 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 7 z 34
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
atletika_25
Image Detail