Úvod Združenia a kluby
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, najnižšie ranné teploty -5 až -7 °C a najvyššie denné teploty -3 až -1 °C. Zajtra sneženie, ranné minimá -6 až -8 °C a denné maximá -3 až -1 °C.

Združenia a kluby
V obci pracuje a pôsobí neikoľko združení a klubov. Medzi najaktívnejšie a v širokom okolí najznámejšie v kultúrnej oblasti patrí už niekoľko rokov dychová hudba Skýcovanka. Úspešne reprezentuje našu obec aj divadelný súbor Hrušov . Medzi sľubne sa rozvýjajúce spolky možno zaradiť spevácky súbor Vápenkár.
V klubovej činnosti je aktívny Klub dôchodcov . Z aktívnych združení treba spomenúť Združenie urbárnikov, ZO Slovenského zväzu chovateľov, ZO Slovenského zväzu záhradkárov, ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ZO COOP Jednota a Knižnica Skýcov.


Leto s DH Skýcovanka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Zuzana Juríková   
Štvrtok, 31 Júl 2008 13:49

DH Skýcovanka začala letnú sezónu už v máji. Svojím vystúpením sme potešili návštevníkov netradičného jarmoku v Leviciach 23. mája 2008.

Po malej prestávke sme spríjemnili slnečné popoludnie návštevníkom na salaši Kostrín v Klátovej Novej Vsi.

 

Posledná úprava Piatok, 01 August 2008 13:33
Čítať celý článok...
 
...spoznávali a relaxovali... PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián MIškov   
Streda, 19 Jún 2013 17:06

Uplynulý víkend 15. a 16. júna absolvovali skýcovskí divadelníci 16. poznávaci zájazd po východe južnej Moravy. Prvou zástavkou bolo známe pútnicke miesto Velehrad, ktorý je známy tým, že tu zomrel sv. Metod a nachádza sa tu relikviár s ostatkami sv. Konštantina - Cyrila. Keďže v tomto roku si pripomíname 1150. výročie príchodu týchto slovanských vierozvestcov na Veľkú Moravu, ako i 150. výročie založenia Matice slovenskej, v krátkom komentári predseda MO-MS Ľubo Hosťovecký zhrnul historické fakty a následne sme si prezreli baziliku i okolie velehradského kláštora. Ďalšou zástavkou boli Kunovice, kde sa nachádza múzeum letectva s asi tridsiatimi exponátmi starých lietadiel. V obci Vlčnov sme si pozreli múzeum starých páleníc a v popoludňajších hodinách dorazili divadelníci, ich rodinní príslušníci a priatelia DS do obce Kuželov. Tu sa absolvovala prehliadka kamenného veterného mlynu holandského typu a obydlie kuželovského mlynára z 18. storočia. Svoje sobotné cestovanie sme pred cieľom, ktorý bol v Skalici, prerušili v obci Petrov. Tu sa nachádzajú vinné sklepy, známe z televízneho seriálu " Slovácko sa nesúdi ".  Skalica - miesto prenocovania, ale aj úžasného poznania, že toto staré kráľovské mesto s určitosťou patrí medzi najkrajšie a najupravenejšie mestá na Slovensku. V nedeľu sme navštívili Baťov kanál a presunuli sme sa do kúpeľného mesta Piešťany, kde sme si krásne popoludnie užili na kúpalisku Eva, či prehliadkou mesta. Plní úžasných zážitkov sme sa v podvečerných hodinách vrátili domov. A na záver posledné foto pred autobusom, - a ta sa naspäť do reality...Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Utorok, 25 Jún 2013 22:06
 
Koncert na Kostríne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 30 Jún 2008 15:28

 

Dychová hudba Skýcovanka otvorila svoju letnú sezónu koncertom 29.6.2008 na salaši na Kostríne. Za krásneho slnečného počasia sa predstavila divákom vynoveným repertoárom a skoro trojhodinovým koncertom. K známym skladbám pribudli Zmes ľudových piesní, Láska, moja láska, Bíla lalija a orchestrálna skladba Paso doble.

Čítať celý článok...
 
História DH Skýcovanka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 11 Marec 2008 20:21
Skýcovanka
Skýcovanka Skýcovanka

Už v dvadsiatych rokoch minulého storočia bola v obci ľudová hudba. Jej členovia hrali na strunových nástrojoch. Viedol ju Ján Beličín starší a mala šesť členov. Hrávali na zábavách a na svadbách. Na pohreby chodila hrať dychová hudba z Topoľčianok, nie každý si ju mohol dovoliť. Myšlienka založiť dychovú hudbu v Skýcove skrsla u členov Dobrovoľného hasičského zboru. Iniciátormi, ktorí zapožičali finančné prostriedky na zakúpenie nástrojov, boli Ján Černák, Ján Žikavský, Pavel Pavkov, Jozef Gahér, Jozef Baštrnák, Rudolf Matejov a Jozef Dávid.

Posledná úprava Štvrtok, 17 Apríl 2008 06:34
Čítať celý článok...
 
Pozvánka do divadla PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 28 Január 2013 07:25

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov

Členovia DS HRUŠOV pri MO-MS v Skýcove ani v počas tohtoročnej zimy nezaháľali a od začiatku decembra trávili dlhé zimné večery pri nácviku novej divadelnej hry. V nedeľu 3. februára 2013 sa Vám predstavia hrou Ignáca Grebáča Orlova "AŽ LIPA ZAKVITNE". Naši ochotníci sa Vám predstavia o 15.00 hod. v predpremiére a v premiére vo večernom predstavení o 17.30 hod. Vstupné je obvyklé, t.j. 50 centov žiaci ZŠ a 1 euro ostatní. Divadelní ochotníci sa tešia na Vašu návštevu a veria, že nedeľný podvečer bude pre všetkých príjemným zážitkom.

Lubo Hosťovecký

Posledná úprava Pondelok, 11 Február 2013 17:37
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 3 z 4
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
strnádka_ob...
Image Detail