Úvod Združenia a kluby
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, najnižšie ranné teploty -5 až -7 °C a najvyššie denné teploty -3 až -1 °C. Zajtra sneženie, ranné minimá -6 až -8 °C a denné maximá -3 až -1 °C.

Združenia a kluby
V obci pracuje a pôsobí neikoľko združení a klubov. Medzi najaktívnejšie a v širokom okolí najznámejšie v kultúrnej oblasti patrí už niekoľko rokov dychová hudba Skýcovanka. Úspešne reprezentuje našu obec aj divadelný súbor Hrušov . Medzi sľubne sa rozvýjajúce spolky možno zaradiť spevácky súbor Vápenkár.
V klubovej činnosti je aktívny Klub dôchodcov . Z aktívnych združení treba spomenúť Združenie urbárnikov, ZO Slovenského zväzu chovateľov, ZO Slovenského zväzu záhradkárov, ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ZO COOP Jednota a Knižnica Skýcov.


Smutnejší prehráva po 6-tich rokoch opäť na scéne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián MIškov   
Nedeľa, 09 November 2014 16:05

Členovia divadelného súboru Hrušov pripravili pri príležitosti 20. rokov svojej činnosti 6. ročník zábavného programu "SMUTNEJŠÍ PREHRÁVA - RETROPROGRAM O ŽIVOTE VESELO I VÁŽNE". Toto kultúrne podujatie sa uskutoční v nedeľu dňa 16. novembra 2014 o 17.°° hod. v kultúrnom dome. Vstupné pre žiakov ZŠ je 50 centov a pre ostatných 1 €. Dvadsiatka účinkujúcich sa teší na Vašu účasť.

 

Posledná úprava Pondelok, 10 November 2014 05:49
 
Agrokomplex 2010 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Nedeľa, 22 August 2010 08:39
Agrokomplex_201...
Agrokomplex_2010 Agrokomplex_2010
Vo štvrtok 19.augusta 2010 otvoril svoje brány Agrokomplex na známej  poľnohospodárskej výstave. Už tradične bolo slávnostné otvorenie za účasti DH Skýcovanka, ktorá hymnou celé podujatie odštartovala. Skýcovanka vystupovala počas otváracieho dňa ešte dvakrát. Pri slávnostnom vyhlásení najlepších chovateľských úspechov za rok 2010. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie koní a jazdcov z Topoľčianok, ktorí spoločne zaujali nielen odbornú verejnosť ale aj nadšených divákov. O to smutnejšie pôsobila na všetkých samotná výstava. Agrokomplex z roka na rok upadá. Preč sú časy , keď ste mohli obdivovať nové poľnohospodárske stroje, ochutnať kvalitné vína, či obdivovať množstvo predpestovaných rastlín. Agrokomplex sa stáva predajným jarmokom čínskych hračiek, hlúpostí od výmyslu sveta a známych WS výrobkov.
Na videonahrávkach si môžete pozrieť slávnostné zahájenie, kosenie obilia ministrom Z.Simonom a ukážku španielskej jazdeckej školy z Topoľčianok
 
Posledná úprava Nedeľa, 22 August 2010 09:11
Čítať celý článok...
 
Tríbečské vinárske slávnosti PDF Tlačiť E-mail
Napísal Zuzana Juríková   
Piatok, 18 September 2009 12:08

TVS_Topolčianky
TVS_Topolčianky TVS_Topolčianky
12. 9. 2009 usporiadal Národný žrebčín v Topoľčiankach na svojom závodisku preteky dvojzáprahových a štvorzáprahových koní s medzinárodnou účasťou.Súčasťou tohto podujatia v areáli dostihovej dráhy boli aj Tríbečské vinárske slávnosti. O príjemnú atmosféru sa postarali folklórne skupiny zo Sľažian, z Obýc, z Topoľčianok a FS Inovec. Zároveň sa vystúpenia zúčastnili aj mládežníka DH Topoľanček, Podhrušovan i naša DH Skýcovanka, ktorá svojím repertoárom zaujala, ba i roztancovala prítomných. Súčasťou nášho vystúpenia boli slovenské, české piesne i orchestrálne skladby v úprave kapelníka Štefana Juríka. Tešíme sa na ďalšie vystúpenia v tejto sezóne.

V nasledujúcich videách si môžete pozrieť vystúpenie našej DH Skýcovanka ako aj jazdecké umenie dvojzápráhov a štvrozáprahov.

 

Posledná úprava Piatok, 18 September 2009 12:48
Čítať celý článok...
 
Divadelníci v kráľovskom meste PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 21 Júl 2014 18:29

V dňoch 12. – 13. júla absolvovali členovia DS Hrušov so svojimi príbuznými a priateľmi 17. poznávací zájazd do kráľovského mesta Krakow a soľnej bane vo Wieliczke. Baňa Wieliczka praskala vo švíkoch, ako sme sa dozvedeli od nášho sprievodcu Geňka priemerná denná návštevnosť je 6500 a celú situáciu zvláda 460 sprievodcov. A samotná soľná baňa? – Treba raz vidieť ako sto krát počuť – proste nádhera!!! V Krakowe sme navštívili známy Wawel s katedrálou sv. Jána Pavla II. a historické centrum. Večer, či noc plnú veselosti sme strávili v Trstenej. V nedeľu sme sa presunuli na Oravský podzámok, absolvovali plavbu na pltiach a horsa do skanzenu kysuckej dediny vo Výchylovke. Tu bola prezentovaná celodenná akcia „Kuchyňa starej matere – zemiaková nedeľa“. Našu radosť skalilo veľké sklamanie, sprievodcom sa ani len neuráčilo sprevádzať skupinu turistov, nehovoriac o tom, že zemiaková nedeľa bola údajne ráno od 9.00 hod. a nám sa ušli placky z obchodu . . . Avizovaná kysucká ľudová hudba zapla CD a bolo vybavené. Kultúra na kysucký(slovenský) spôsob? No našich mladých to tak dostalo, že sa museli schladiť v miestnom potoku viď. foto. Aj to je skúsenosť! Za bezpečnú dopravu a príjemnú spoločnosť ďakujeme p. Štefanovi Lukáčovi z fa. Šimako expres Orfeo z Obýc :-) :-) :-)

 

Posledná úprava Streda, 23 Júl 2014 20:06
 
Koncert na Agrokoplexe v Nitre PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Piatok, 21 August 2009 06:58

Prezident SR
Prezident SR Prezident SR
Vo štvrtok 20.8.2009 vystupovala už tradične DH Skýcovanka na poľnohospodárskom veľtrhu Agrokopmlex v Nitre. Celé podujatie zahájila prezidenstkou fanfárou pri príchode Prezidenta SR Ivana Gašparoviča a predstaviteľov vlády SR. Po štátnej hymne nasledoval slávnostný príhovor ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka a následne Prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Po ukončení oficiálnej časti nasledoval krátky koncert našej dychovky. Program bol rozdelený na dva bloky. Prvý blok bol pri slávnostnom zahájení dopoludnia a druhý pri odovzdávaní cien najlepším chovateľom na 4. ročníku Národnej výstavy hospodárskych zvierat v pavilóne živočíšnej výroby. Opäť v prítomnosti Prezidenta SR Ivana Gašparoviča hrala naša úspešná dychovka svoje skladby. Po vyhodnotení súťaže ukončila DH Skýcovanka svoje účinkovanie na Agrokomplexe v Nitre koncertom pre prítomných divákov. V nasledujúcich krátkych videách si môžete pozrieť príchod Prezidenta SR IVana Gašparivča za zvuku fanfár našej dychovky, hymnu SR a tiež jedno zábavné video. Pri vyhodnotení hospodárskych zvierat víťazný baran evidentne bojoval o svoje miesto na výslní a nezaprel, že je baran.

Posledná úprava Piatok, 21 August 2009 07:20
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 2 z 4
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
keramika_03...
Image Detail