Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Predvianočný víkend v kraji Vysočina

Dátum: 06.01.2019
Autor: EWORKS.sk

V Novom Mestě na Moravě pokračovalo 3. kolo svetového pohára v biatlone. Tesne pred sviatkami,  20. - 23. decembra 2018 prišla do kraja Vysočiny areálu svetová špička športovcov. Počas štyroch súťažných dní sa v krásnom areáli a popri tratiach vystriedalo viac ako 100 000 divákov, ktorí sledovali výkony biatlonistov. Medzi fanúšikmi tohto divácky atraktívneho športu mala zastúpenie aj naša obec Skýcov. Keďže obec týmto športom žije, toto miesto je zo všetkých zastávok biatlonu od nás najbližšie vzdialené cca 300 km. Kraj Vysočina dal poriadne zabrať nielen fanúšikom, ale aj biatlonistom, lebo sa vystriedalo husté sneženie, silný dážď, hmla, vietor a to na strelnici miešalo poradie vo výsledkových listinách. S týmito podmienkami sa z mužov najlepšie vyrovnal Johannes Thingnes Boe z Nórska, ktorý v disciplínach šprint, stíhací závod, hromadný štart kraľoval prvými miestami, čím potvrdil, že je momentálne najlepší biatlonista sveta. Medzi ženami v šprinte bola tiež najlepšia Nórka Marte Olsbu Roiselandová. Posledný deň v ženskej disciplíne bol s hromadným štartom plný očakávania, keď sa na štart postavilo 30 najlepších žien sveta a medzi nimi aj dve Slovenky. Všetkých krásne prekvapila Nasťa Kuzminová, ktorá vyhrala a za ňou prišla do cieľa na 2. mieste Paulína Fialková. Nasťa je pretekárka telom aj dušou a zo svojho víťazstva sa fotografiou podelila aj s nami a mi sme jej venovali malý darček, ručne háčkované srdiečko. Bola prekvapená!!! Česká televízia robila prenosy do celého sveta a nám neušli ani redaktori Ivan Masarik a Petr Kubásek a nielen to medzi davom fanúšikov sme zastavili najvytrvalejšieho biatlonového fanúšika Norberta Starkeho 76 r. z Nemecka, ktorý nosí na hlave viac ako 2 kilá odznakov viď. foto. Odovzdávanie medailí bolo na krásne vyzdobenom námestí a tam sme boli so všetkými víťazmi z jednotlivých disciplín najbližšie. Z podpismi od najlepších, fotografiami a rôznymi suvenírmi sme sa plný neopísateľných zážitkov vo večerných hodinách šťastne vrátili na Skýcov.