Úvod Názory a úvahy
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 21 až 23 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 11 až 9 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Názory a úvahy
Chceme byť informovaní PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Streda, 14 Júl 2010 18:13

26.decembra 2008 som napísal na našu webstránku článok, v ktorom som uviedol, že ma oslovujú mnohí poslanci a sú nespokojní s príspevkami a aktualitami na obecnej webstránke. Ja som im oponoval, že je to aj ich úlohou ak nie rovno povinnosťou informovať obyvateľov o aktuálnych problémoch obce. Dnes je 18.júl 2010 a ak pozerám archív správ a článkov tak jediné články , ktoré za tých 19 mesiacov pribudli boli dva  ( z 21.marca 2009  a 13. januára 2010 od starostu obce )Často počúvam ponosy ľudí, že sa v obci nič nedeje. Ja ale viem, že to nie je pravda. Sú mnohé aktivity a investičné projekty, ale my, bežní ľudia, sme o nich málo (ak vôbec) informovaní.

 

Čítať celý článok...
 
Ako ďalej multifunkčné ihrisko? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 14 Júl 2010 12:08

Huráááááá asi takto sme sa tešili pred časom, keď bolo za účasti bývalého predsedu NR SR Pavla Pašku otvorené multifunkčné ihrisko v našej obci. To sme ešte nevedeli, koľko problémov sa na nás bude valiť v súvislosti s jeho fungovaním. Najskôr by som pre nezainteresovaných pripomenul, aké možnosti športovania v sebe ihrisko skýva. Súčasťou areálu sú dve multifunkčné ihriská plus tzv. detský kútik pre malé deti. Obe ihriská sa dajú využívať na futbal, basketbal, tenis, hokejbal, volejbal a v zime na korčuľovanie. Doteraz sme mali k dispozícii len veľké futbalové ihrisko, čo je veľmi málo na športové aktivity aj z hľadiska základnej školy, ktorá nemá telocvičňu. A keďže som učil na ZŠ tak viem, aké zložité je viesť hodinu telesnej výchovy na dolnej chodbe. Tento problém už z časti vyriešilo multifunkčné ihrisko. 

Posledná úprava Štvrtok, 15 Júl 2010 09:25
Čítať celý článok...
 
Novoročný príhovor starostu obce PDF Tlačiť E-mail
Napísal ŠtefanGahér   
Streda, 13 Január 2010 11:18

Novoročný príhovor starostu obce

 

      Milí spoluobčania !

 

     Prežívame prvé dni roku 2010. 

     Roky končiace nulou bývajú vždy dilemou, či práve končí alebo sa začína nové desaťročie? Nech už si to vysvetľuje kto chce ako chce, pre obyvateľov Skýcova boli a vždy aj budú určujúce dátumy ohraničujúce zničenie a znovuzrodenie obce po skončení 2. svetovej vojny. Dôkazom sú každoročné spomienkové slávnosti, v marci a  v auguste so sprievodnými podujatiami, takmer na štátnej úrovni.    V roku 2008 sme si pripomínali 710 rokov od prvej písomnej zmienky o obci a v roku 2009 zasa 200 rokov od založenia skýcovskej farnosti. Obe výročia nevylučujú, že naši prapredkovia obývali toto územie ešte pred rokom 1298 a kresťania tu žili aj pred rokom 1809, kedy bol vysvätený terajší kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Posledná úprava Štvrtok, 14 Január 2010 07:41
Čítať celý článok...
 
Keby skýcovania mali more ... PDF Tlačiť E-mail
Napísal ŠtefanGahér   
Sobota, 21 Marec 2009 07:04

Vápenkárstvo
Vápenkárstvo Vápenkárstvo
... Lenže skýcovania more nemajú.

 Podmienky na život uprostred tribečských hôr pri prameni pitnej vody pod Vápenným vrchom ich prežitie predurčovalo more práce. Výstavba prístupových ciest skýcovským sedlom hustým lesným porastom cez hrebeň Mníchovej,  lákala našich predkov na vyberanie mýta. Na prežitie im však stačila tvrdá robota a tak presekávali ďalej, kým sa až skýcovské sedlo nestalo križovatkou obchodných ciest starých slovanov. K remeslu drevorubačov neskôr pribudlo sklárstvo a vápenkárstvo. Po prekliesnených cestách rozvážali skýcovania svoj tovar na Ponitrie, Považie, Požitavie až k Poddunajským nížinám a pahorkatinám. Toto však bolo už veľmi dávno. Najdlhšie sa zachovalo vápenkárstvo. Ešte v prvej polovici 20-teho storočia sa týmto remeslom živili dve tretiny obyvateľstva.

Posledná úprava Sobota, 21 Marec 2009 07:37
Čítať celý článok...
 
Zamyslenie II. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Piatok, 26 December 2008 10:47

webstranka
webstranka webstranka
Dovoľte aj mne, aby som napísal pár riadkov. V mnohých veciach súhlasím s Tomášom Kolembusom. Treba však uviesť, že tento rok prispievali na našu webstránku aj ďalší autori : Vdp. S.Gajdoš, Mgr.Z.Juríková, Mgr.V.Ondrejka a za Obecné zastupiteľstvo p.G.Pauková. Všetkým, vrátane Mgr.Tomáša Kolembusa a Vlada Ondrejku ml., úprimne ďakujem za pomoc pri tvorbe a napredovaní našej obecnej webstránky.

Z tohto zoznamu je všetkým zrejmé, že ako jedna z mála obecných a mestských stránok na Slovensku nemáme prispievateľov z vedenia obce - či už p. starostu Š.Gahéra, alebo poslancov z obecného zastupiteľstva. Je len iróniou osudu, že práve mnohí poslanci OZ Skýcov sa mi osobne sťažovali, že na stránke nie sú aktuálne informácie zo života v obci. Áno, plne súhlasím. V tomto roku sa udialo v obci mnoho zaujímavého a podnetného. Obec oslavovala významné výročie. Máte pocit, že ste boli vopred dostatočne informovaní o pripravovaných podujatiach, resp. že ste si neskôr prečítali nejaký článok, v ktorom sa o  úspešnej akcií písalo?

Posledná úprava Štvrtok, 26 Február 2009 17:49
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu123DopreduKoniec»

Stránka 2 z 3
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Jastrabie_2...
Image Detail