Úvod Šport Cyklistika Nitriansky cyklomaratón
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Nitriansky cyklomaratón PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Nedeľa, 16 September 2012 08:32

01
01 01

Pred týždňom v nedeľu prechádzal našou obcou pelotón cyklistických pretekov s názvom Nitriansky cyklomaratón. Bol som veľmi príjemne prekvapený počtom ľudí, ktorí sa prišli na cyklistov pozrieť - nielen na hradskej, ale aj v stúpaní od Veľkých Uheriec, či hore pri motokrosovej trati. Veľmi veľa ľudí sa ma pýtalo, ako som skončil, tak som sa rozhodol napísať nielen to, ale aj trošku viac o amatérskej cyklistike z môjho pohľadu. Tradícia nitrianskeho maratónu sa obnovila po asi 10 rokoch a tak sme poriadne nevedeli, koľko ľudí možno očakávať na štarte, nakoniec nás bolo vyše 70. Nielen podľa mňa patrí tento okruh profilovo k najťažším pretekom na Slovensku. Od Neveríc cez krátke strmé kopce do Sľažian, Loviec a Topoľčianok. Tam začína dlhé stúpanie na Veľkú Lehotu. Po zjazde do Novej Bane znovu strmý kopec na Hrabiny (smer Kostivrch). Po tomto stúpaní nás vpredu ostalo asi 35. Nasledoval tiahly asi 10 km dlhý kopec na Penhýbel, kde sa začalo nastupovať, o roztrhanie sa postaral neskorší víťaz, majster Slovenska v časovke, účastník majstrovstiev sveta Pavol Polievka. Ja som ostal v druhej skupine s ďalšími asi 4-5 cyklistami, pred nami bolo 5 ľudí. Z Penhýbla (Veľké Pole) sa zjazdovalo do Veľkých Uheriec a potom smerom na Skýcov.

04
04 04

V podstate sme išli všetci konštantné tempo, skupina sa ani v 17%-nom stúpaní nerozthla. Na Skýcove sme boli na približne 110. kilometri a do cieľa ostávalo 30 km. Za Topoľčiankami v kopci ma chytili kŕče a uletel som zo skupiny, nakoniec som prišiel do cieľa dvanásty. Boli to moje posledné, desiate preteky tento rok. 140 km som išiel 4 hod 7 min - priemerná rýchlosť približne 34 km/h. Kompletné výsledky nájdete tu.

Vyzerá to tak, že tradícia tohto preteku bude pokračovať aj na budúci rok - tak sa na vás znovu teším, bolo to pre mňa skutočne povzbudzujúce :) Ďakujem.

Posledná úprava Nedeľa, 16 September 2012 18:53
 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
čierne_sklá...
Image Detail