Úvod Šport Motocross Výročná sprava 2007
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Výročná sprava 2007 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 25 Marec 2008 15:26

Countrycross_24
Countrycross_24 Countrycross_24
V tomto roku sme sa zamerali na zvýšenie technickej úrovne nášho areálu. Bol to už ôsmy rok našej činnosti. Bez nadsadenia môžeme konštatovať, že za tých osem rokov sme so šuminami zarastenými, ľadom ležiacich jarkov urobili na Košariskách motoristický areál, ku ktorému nám mnohí blahoželajú a niektorí aj závidia.

Pri všetkých tých starostiach okolo vybavovania dokumentácie : územné rozhodnutie, homologizácia trate, licencia trate a pretekárov, zabezpečovanie pretekov do slovenského kalendára, ale aj povolenia kompetentných orgánov na prevedenie pretekov.

 

Po porade s funkcionármi SMF sme prevádzali úpravu - rozšírenie štartovacej rovinky, zvýšenie štartovných blokov na 40, rozšírenie trate na minimálnu šírku 6 m, zvýšenie a predĺženie skokov - lavíc, bagrovanie a zväčšenie jazierka za účelom zachytenia vody na polievanie tratí. Tiež na klčovanie tŕnia a šumín, hlavne v priestore divákov.

Zrealizovali sme tri motoristické podujatia : 21. -22.marec spolu s podnikom Matador Púchov, kde boli pre novinárov, ale aj pre motoristickú verejnosť predstavované novinky vozidiel Mitsubishi - Outlander, ktoré na anšej trati predvádzali, povedal by som, nemožné ukážky.

Druhé podujatie bolo 14. - 15. apríla Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v Countrycrosse za účasti 206 pretekárov, vrátane takmer všetkých reprezentantov Slovenska. Tieto preteky sme organizovali spolu so zanietenými pretekármi z Topoľčianskeho okresu. Tretie podujatie sa uskutočnilo 6.mája - Slovenský pohár v motocrosse a MM-SR v triede MX4 a ČZ. Videozostrih si môžete pozrieť tu.

V uplynulom roku sme usporiadali menej pretekov, hlavne z dôvodov nedostatku financií a tiež z dôvodu veľkého rozsahu prác v areáli. Za celú históriu motocrossovej činnosti nám bol pridelený najnižší ročný príspevok od obecného zastupiteľstva. V budúcnosti by malo obecné zastupiteľstvo ohľaduplnejšie prihliadať na rozsah prác, ktoré mám zahrnuté v pláne činnosti.

Tento rok chceme urobiť o 2 - 3 podujatia viac, čo bude záležať na finančných a technických možnostiach.

Všetky podujatia hodnotili pretekári, diváci aj kompetentní funkcionári ako jedny z najlepších. V diskusií by sme chceli počuť aj Váš názor, či zostať pri tom, čo bolo uvedené alebo pokračovať vo vylepšení technickej úrovne areálu, ale aj to kto je ako ochotný pomôcť. Každá táto činnosť smeruje k tomu, aby sme v dobrom zviditeľňovali našu organizáciu,aby sme šírili dobré meno Skýcova, k čomu Vám prajem veľa zdravia.

Chcem sa ešte poďakovať všetkým, ktorí sa podielali na 1381 odpracovaných hodinách,ďlaším čo nám pomáhali a taktiež sponzorom :

ViOn - logo, Autosalón - Agrokomplex, Bernát Marián, TOMA Anton, TIPEKO, Miškov Marcel - Interbeer, Vodostav, Združenie urbárnikov, Černák Ľubomír, Čmiko Jozef, Agrok.

 

Žikavský - Predseda ZO Motocross Skýcov

Posledná úprava Pondelok, 09 Jún 2008 15:55
 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Vápenice_br...
Image Detail