Úvod Šport Karol Šedivý
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Karol Šedivý
4. ročník Memoriálu Karola Šedivého v Oslanoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 18 Október 2015 09:15

Karol Šedivý
Karol Šedivý Karol Šedivý

Automotoklub Plochá dráha Žarnovica pripravuje 4. ročník Memoriálu Karola Šedivého - pretekov áut na plochej dráhe, ktorý sa uskutoční dňa 25. októbra 2015 o 10.00 hod. v Motoršporte Aréna v Oslanoch.

Slovenský automobilový pretekár Karol Šedivý bol osemnásobným Majstrom Slovenska v autokrose. V rokoch 2004 až 2009 sa zúčastnil všetkých 6. ročníkov pretekov AUTOSLIDE a 5x si vybojoval zlato, 1x striebro. Bol tiež nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku. Tragicky zahynul 3.3.2009 pri dopravnej nehode.

Práve na jeho počesť Automotoklub Plochá dráha Žarnovica v roku 2012 usporiadal 1. ročník pretekov áut na plochej dráhe. Úvodný 1. ročník sme mu venovali práve v deň, keď by podľa kalendára oslavoval meniny. Tento rok to bude 25. októbra a nie na plochodrážnom ovále v Žarnovici, ale v najmodernejšom autokrosovom areáli v Oslanoch.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Zdroj: http://www.speedway.sk/

Posledná úprava Pondelok, 26 Október 2015 16:58
 
Karol Šedivý ml. ovládol 3. ročník memoriálu svojho otca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 27 Október 2014 06:41

 

3. ročník Memoriálu Karoa Šedivého st. sa tentokrát konal v Oslanoch. Karol jr. nielenže obhájil víťazstvá spred dvoch predchádzajúcich ročníkov a tým zavŕšil majstrovský hattrick, ale čerešničkou na torte bolo aj víťazstvo v SuperFinále, kde sa stretli najlepší dvaja pretekári z každej kategórie. Karol tak ukázal počas slnečnej nedele jasnú dominanciu, a jeho otec, Karol Šedivý st., ktorému je memoriál venovaný, môže byť na svojho syna "tam hore" patrične hrdý!

CELKOVÉ VÝSLEDKY /kat. Nad 1600 cm3


1. KAROL ŠEDIVÝ jr.
2. Stanislav Korytár
3. Samuel Ondruška  

CELKOVÉ VÝSLEDKY /kat. SUPERFINÁLE


1. KAROL ŠEDIVÝ jr.
2. Martin Veróny
3. Miroslav Vallo

 

Fotografie si môžete pozrieť tu.

Zdroj: facebook Karol Šedivý jr.

Posledná úprava Štvrtok, 30 Október 2014 12:46
 
Karol Šedivý vo výbornej forme v rakúskom Fuglau PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 01 Júl 2014 06:20

V dňoch 21. - 22. 6. 2014 sa v rakúskom Fuglau zišli autokcrossoví reprezentanti zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska. Na týchto pretekoch sa zišlo okolo sto jazdcov, medzi ktorými nesmel samozrejme chýbať ani náš Slovenský reprezentant Karol Šedivý, ktorému sa v prvej rozjazde nepodaril štart, a to ovplyvnilo aj výsledok. Keďže na tejto trati nie je Joker Lap, výrazne sa nemenilo ani poradie pri jednotlivých jazdách. Prvá rozjazda vyniesla Karola až na 7.miesto. Po prvej rozjazde prišli organizátori s tým, že harmonogram nestíhajú podľa predstáv, tak škrtli jednu rozjazdu. Do druhej rozjazdy dal Karol všetko. Skvelý štart, pohodová a takmer bezchybná jazda priniesla Karolovi 1. miesto. Rozjazdy mu vyniesli druhú štartovnú pozíciu vo finále vedľa Častorala a ďalšími štyrmi jazdcami. Po dvoch finálových kolách figuroval Karol na tretej pozícií za Častoralom a Woldrichom. Na dlhej šotolinovej zákrute Karol predviedol, že autocross má stále v krvi, a dostal sa pred Woldricha. Popredné poradie sa už nemenilo a Karol si z Rakúska odniesol nádherne 2. miesto a 17 bodov do bodovania.

Najbližší závod čaká Karola o 2 mesiace na tejto istej trati vo Fuglau.

Celkové finálové poradie divízie SuperNationals: 1.Roman Častoral; 2. KAROL ŠEDIVÝ; 3. Gerald Woldrich; 4. Jakub Bittman; 5.Karl Schadenhofer; 6. Manuel Forstenlechner

Blahoželáme a prajeme veľa štastia v ďaľších pretekoch. Fotografiu z odmeňovania najlepších jazdcov si môžete pozrieť tu.

Zdroj: facebook Karol Šedivý jr.

 
Šedivý prestúpil do kategórie rallycross PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 23 December 2011 06:17

KarolŠedivý
KarolŠedivý KarolŠedivý

Mladý Skýcovčan Karol Šedivý zbiera súsenosti v rallycrosse v zóne strednej Európy. Po dvoch majstrovských tituloch v autokrose sa Karol Šedivý rozhodol skúsiť vyššiu úroveň motoristického športu. "Prestúpili sme do kategórie rallycross, pretože autokros na Slovensku úplne stratil úroveň. Jazdili sme s vozidlom Seat Ibiza, teda s tým istým, s ktorým sme boli úspešní v autokrose," prezradil na margo uplynulej sezóny 17-ročný Skýcovčan, ktorý nadväzuje na úspešnú kariéru svojho otca.

Rallycross je odlišný od autokrosu tým, že sa nejadzi len na hline, ale asi na kilometrovej trati sa strieda hlina s asfaltom. Šedivý sa zapojil do majstrovstiev zóny strednej Európy, ktorá sa jazdí v Maďarsku, Rakúsku, Česku a Poľsku. Súťaží sám za seba, nie je členom žiadneho tímu.

"Zúčastnili sme sa len štyroch pretekov, dvoch v Rakúsku a dvoch v Maďarsku. V maďarskom Máriapócsi sa nám podarilo dojazdiť na treťom mieste, čo je zatiaľ môj najväčší úspech v rallycrosse," pochválil sa Šedivý. Jazdil v triede Supernationals a v celkovom hodnotení skončil na 12. mieste, prvý bol Čech Tomáš Hurt.

Študent tretieho ročníka Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach sa najbližšie chystá na žarnovický Autoslide, kde sa predstaví 8. januára 2012. V budúcom roku chce opäť jazdiť zónu strednej Európy v rallycrosse.

Zdroj: Nitrianske noviny

Posledná úprava Piatok, 23 December 2011 06:18
 
Blahoželáme PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Utorok, 18 Január 2011 14:36

carlos_jr
carlos_jr carlos_jr
9. jaunára 2011 v Žarnovici opäť stúpali otáčky a adrenalín na tradičnom Autoslide Žarnovica. Tridsaťdva pretekárov z troch krajín súperilo pred skvelou diváckou kulisou v kategóriách 4x2 a 4x4. Na žarnovickom ovále sa išli tri rozjazdy, prvých šesť pretekárov z každej kategórie postupovalo do finále. Náš región zastupoval v kategórii 4x2 už tradične Karol Šedivý ml., 16-ročný pretekár vyhral medzi mužmi dva  rozjazdy, raz skončil druhý, vo finále ale dominoval, keď zdolal dokonca aj českého majstra v rallycrose Romana Častorala.Karolovi Šedivému blahoželáme a želáme ešte veľa podobných športových a osobných úspechov.

Video si môžete pozrieť tu  - To sa ani nedá nazvať súboj :)

 

Posledná úprava Utorok, 18 Január 2011 14:48
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu123DopreduKoniec»

Stránka 1 z 3
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
účelové cvi...
Image Detail